SKIMOSTY

Bieg o dzbanek mleka

03. 08. 2024

V sobotu dopoledne se v Městském lese uskutečnil další ročník přespolního běhu „O hliněný džbánek mléka“, který je nedílnou součástí festivalu Gorolski Święto. I přes nepřízeň počasí se na start postavilo 120 účastníků, kteří si poměřili síly na tratích o délce 300 m, 1000 m a 3000 m. Akce přilákala jak zkušené sportovce, tak i nadšence, kteří si přišli užít pohyb v přírodě a strávit čas s rodinou a přáteli.

V závodě se neztratili ani naši lyžaři, kteří si závod zařadili do svého tréninkového plánu. Skvělými výkony se blýskly Magda Jakubik, která si doběhla pro 1. místo, a Sara Zogata, Adela Heczko a Natalia Skupień, které získaly druhá místa. Třetí příčky obsadili Jurek Szkatuła a Adam Skupień. Ani rodiče nezůstali pozadu, 1. místo mezi ženami vybojovala Krysia Kluz.